Počeo obilazak terena radi dodele pomoći u okviru podprojekta Socijalne inovacije
Nakon otvorenog poziva koji su početkom godine zajednički raspisali Centar za regionaizam, kao nosilac projekta POMOĆ i Fond za pružanje pomoći izbeglim raseljenim i prognanim licima Autonomne Pokrajine Vojvodine u okviru podprojekta Socijalne inovacije dodeljena je pomoć 29 porodica, korisnika RHP. Od ovih 29 porodica, iz projekta POMOĆ biće poržano, 22, a od strane Fonda 7.
Centar za regionalizam je nakon toga krenuo u obilazak terena kako bi se definisala specifična podrška za svaku od odabranih porodica u opštinama Kula, Ruma, Stara Pazova, Sremska Mitrovica i Pančevo, koja ima za cilj jačanje njihovih kapaciteta za ekonomsko i socijalno osnaživanje i integraciju u lokalnu zajednicu.
Ova samohrana majka, želi da otvori sopstvenu haburgeriju, u čemu će joj pomoći oprema koju je dobila u okviru CARE projekta.Takođe će imati više šanse kod Nacionalne službe za zapošljavanje da traži sredstva za samozapošljavanje. Nada se da će joj posao krenuti i da će biti u mogućnosti da zaposli još jedno lice.
Upravo je uselila u stan koji je dobila u okviru RHP projekta. Svoju staru mašinu za šivenje na kojoj je godinama radila, zameniće novom koju je dobila u okviru CARE Projekta. Planira da sa novom mašinom za vez i materijalom koji je dobila počne šiti I vesti posteljinu po naruđžbini. Veruje da će tako više zaraditi i biti u stanju da se izdržava, jer nije ostvarila pravo na penziju.
Samohrana majka troje odrasle dece koja se školuju, želi da sa opremom za frizerske usluge koju je dobila otvori svoj frizerski salon. Trenutno radi van struke zaminimalnulatu, a ima prostorne mogućnosti za svoj lokal.
Niko od tročlane porodice Kajtez nema stalno zaposlenje. Rade povremene poslove sa skromnim alatom koji imaju. Još uvek stanuju u kolektivnom smeštaju koji je u ruševnom stanju. Alat koji su dobili pomoćiće im da prošire poslove koje rade I povećaju prihode, od kojih završavaju I kuću za koju su dobili građevinski materijal, a koja još nije spremna za useljenje.
Nikolina je samohrana majka odraslog deteta koje školuje. Ima svoj kozmetički salon. Sa novim aparatom koji je dobila želi da proširi ponudu usluga I zaposli još jedno radnika.
Ermin i njegova supruga bave se poljoprivredom.Obrađuju oko 2,5 hektara zemlje, od čega je nešto njihovo, a nešto u zakupu. Školuju dvoje dece. Plastenik koji su dobili omogućiće im uzgoj ranog povrća, i za sopstvene potrebe, i za prodaju na pijaci. Tako će povećati svoje prihode
Snežana ima plastenik u kome gaji povrće za sopstvene potrebe, i prodaje na pijaci. Planira povećanje proizvodnje pa će joj motokultivator koji je dobila pomoći da svoje planove I realizuje. Snežana I njen muž, školuju dvoje dece, i prihodi koje ostvaruje Snežana upotpunjuju kućni budžet.
Petočlana porodica Lukić poseduje veliku okućnicu I iskustvo u obradi zemlje. Plastenik koji su dobili pomoćiće im da povećaju proizvodnju, posebno organske hrane I da viškove prodaju.
Petočlana porodica Šćepanović već poseduje dva manja plastenika. Planiraju povećanje proizvodnje, jer imaju veću potražnju svojih proizvoda od onog što su do sada proizvodili. Veliki plastenik koji su dobili u tome će im pomoći.
Milan Kanazir, ima tročlanu porodicu i nema stalan posao. Planira da se bavi pčelarstvom za koje ima uslove I iskustvo. Namerava i da osnuje sopstveno gazdinstvo I ostvari pravo na subvencije od države.
Želko se već šest godina bavi poslovima u šumarstvu ( izvlačenje drveta) , i ima registrovanu delatnost. Od ovih prihoda izdražava se petočlana porodica Kasap. Pomoć u alatu koji je dobio pomoćiće da unapredi i proširi svoje poslove.
Četveročlana porodica Manojlović bavi se i poljoprivredom. Pomoć u alatu koju su dobili pomoćiće im da unaprede svoju delatnost I povećaju prihode, koji pomažu u školovanju dvoje dece
Dobijenu pčelarsku opremu Dario planira da udruži sa prijateljem koji već ima razrađen posao, a zaradu će deliti na osnovu procenta učešće u opremi i radnog angažovanja. Nada se da će mu ovi prihodi, zajedno sa ostalim koje radi pomoći da počne da osposobljava za život kuću i okučnicu i u njima započne i sopstveni biznis.
Marinko ima registrovanu firmu za građevinske radove. Atestirana skela koju je dobio omogućiće mu povećanje poslova.Nada se da će pored rodbine sa kojom radi moći da zaposli još radnika.Marinko živi sa majkom, bratom I sestrićem.
Sa dobijenom opremom Mile planira da uz pomoć države pokrene sopstveni bisznis, automehaničarsku radionicu. Za to ima i odgovarajući prostor. On i supruga rade povremene poslove, od koji se izdržava četvoročlana porodica.
Dok čeka pravo na ostvarivanje penzije Milan radi povremene poslove. Dobijeni bravarski alat će mu omogućiti više poslova i veće prihode od kojih izdržava tročlanu porodicu i ćerku koja studira.
Ova samohrana majka uselila je u novi stan koji je dobila u okviru RHP programa. Sa dobijenom kozmetičkom opremom želi da ostvari dopunske prihode.
Ova mlada žena ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo. Uz pomoć 13 ovaca šilježica rase Vitember koje je dobila želi da formira umatičeno stado I ostvari subvencije od države.
Milana se bavi izradom dekorativnih torti, i tako doprinosi kućnom budžetu ove tročlane porodice. Planira da ostvori sopstvenu proizvodnju kolača I torti, u čemu će joj pomoći I oprema koju je dobila
Radovan se bavi građeviskim zanatom. Sa opremom koju je dobio planira da sa dva sina otvori sopstvenu zanatsku radnju
Miloš živi sa bakom. Nema stalni posao. Želeo bi da sa bratom otvori građevinsku firmu, pa će mu građevinski I keramičarski alat koji je dobio pomoći u tome